اشخانی

خواهشا با نظرات ، انتقادات و پیشنهادات مرا در جهت بهترشدن یاری کنید. خواهشا بدون جبهه گیری و جهتگیری نظر درج کنید تا مطالب را به بهترین نوع ممکنه ویرایش و اصلاح کنم. مطالب دسته‌بندی شده و شناسه دارست.

رفع ابهام در مورد دنبال کردن و دنبال شدن ،،،،،، حتما با ذکر موارد یاری کنید تا مقاله تکمیل شود!

 • اشکان ارشادی
 • شنبه ۴ آبان ۹۸
 • ۱۲:۵۸

نویسنده : اشکان ارشادی 

وضیح اینکه : 
1.من منظورم اینه که با دنبال کردن که نوعی لینک دادن هست حاضر به حمایت از وبها و تشویق بچه‌ها به تولید محتوا هستم ، تولید محتوا می تواند از یک مقاله باشد تا نظری تاثیرگذار مثل همین نظری که گذاشته اید و بطرز مطلوبی حس نکته گیری را در من ایجاد کردید. باعث خوشحالی هست که از بچه‌ها با نظرات متفاوت و از ابعاد متفاوت بیاموزم. 
2. قصدم اینه که به مراجعین وبم این اطمینان را بدهم که لطف آنان ، بدون توجه نمی ماند و در اولین فرصت من هم حمایت میکنم. 
3. زیاد با این جمله مواجه شده‌ام که کامنت گذاری شما در جهت تبلیغ وب خودتان و درخواست دنبال کردن متقابل غلط و خواسته ای بیجاست ، کاملا درسته و بگویم که : بله هیچ اصرار و اجباری نباید باشد چون شاید کسی از وب من خوشش نیاید ولی خدا شاهده اصلا با کامنت گذاشتن هایم قصد تبلیغ ندارم و اگر توجه کنید همیشه کامنت و نظرم طویل است ، در صورتیکه اگر تبلیغی بود به کوتاهترین شکل می نوشتم. مثلا : موفق باشی. وب خوبی داری. بسیار عالی بود. یا.... 
4. از بچه‌های بیان و حتی غیر بیان خواهش می‌کنم چنانچه نظراتم را بیهوده و تبلیغی میدانند ، آنها را به صلاحدید خود حذف کنند. همچنین بهترست حذف کنند تا ستاره زدن ، تا اثر منفی تبلیغی کلهم حذف بشود. البته بوده که خودم از فردی خواهش کرده ام تا فقط بخشی از نظرم را ستاره بزند و اگر ایرادی در انتشار نمی بیند منتشر کند که با جواب مثبت روبرو شده‌ام. همچنین گاهی هم صلاح و ریش و قیچی در دست خودمان هست چون باید بخش‌های ابهام دار یا توهینات را بگونه‌ای حذف کنیم و برای اینکه نشان دهیم که ظرفیت دریافت و پذیرش نظر مخالف را داریم! منتشر کنیم. 
5. کاملا درست اشاره کردید که « مشک آنست که خود ببوید ، نه آنکه عطار بگوید » ،،،،، در تکمیل حرف و سخن شما اضافه کنم که : هیچ بقالی نمی گوید ماست من ترشه! هرکسی مال خود را بهترین عنوان می کند و در آزمون و خطا و عرضیابی مشخص می‌شود چقدر ارزش واقعی دارد. 
6. بله ، واقعا وبلاگهای الکی زیاد هست و با شما تا حدود اشتراکاتی که هر دو عقیده داریم موافقم! 
7. من بعداز مدتی مجبور شدم وبم را حذف کنم و به سوتفاهم ها و ایهام ها و ابهام ها پایان دهم ،،،،، همچنین بدبرداشتی هایی نیز رخ داده بود که دیگر با حذف وب و پیج اینستای خودم پایان دادم ولی وب بلاگ بیان را دوباره ایجاد کردم چون از لحاظ معنوی موظف هستیم که زکات علوم آموخته را بپردازیم. « زکات علم به نشر آنست » 
8. ما هرچقدر هم تجربه بیاموزیم بازهم کمبود داریم و نیاز به ذکر نکات از زاویه دید دیگران نیازمندیم. بشخصه از انتقاد و نقد بدون توهین و دعوا استقبال می کنم. 
9. از زاویه‌ای دیگر ، منهم نیازمند توجه دوستان و خوانندگان هستم و چون در فضای حقیقی نتوانسته‌ام مدرس و گفتگو کننده باشم پس در وبم بصورت کتابچه و غرفه ای ناچیز حالت مطبوعاتی و یا غرفه‌های فرهنگی با دو حساب کاربری ایجاد کرده ام. یکی از حسابهای کاربری ام با دو وب در بلاگ بیان هست و آن دیگری در سرویس دهنده دیگری است که هنوز در مرحله تکمیل قرار دارد ، یا از مطالبم که بصورت پیشنویس نگه داری میکنم به اینجا انتقال میدهم. 
10. بالأخره آشنایی با وب حتما نباید از طریق جستجوگر باشه! میتوان با کامنت گذاشتن به آشنایی کمک کرد. اگر تنها به کلمات کلیدی یا برچسب و گوگل ، فرد را ارجاع دهیم شاید هیچوقت نتواند خود را بشناسد! و چون برخورد افراد متفاوت هست ، برخی بدنبال سئو و خرجهای گزاف با قرض و قوله می روند و این تبدیل به چاهی سیاه می‌شود که آنرا ناخودآگاه حفر کرده ایم ، پس باید با دید چندگانه به موضوع بپردازیم. 
11. بقول سید جواد عزیز ، در فضای مجازی و حتی در فضای حقیقی نمی توانیم همه را راضی نگه داریم بخصوص در فضای مجازی که ایهام و ابهام زیادست. 
12. من اگر بدنبال مطرح کردن وبم بصورت انحصاری داشتم هیچگاه امر خیر دوست عزیزم را پست نمی کردم. بصورت پست سنجاق ثابت هر چند ساعت یکبار آنرا دوباره منتشر میکنم تا اگر کسی برای عقب افتادن واجبات مثلا امواتش نگران است آسوده خیال گردد و همچنین نانی هم افراد دیگر بخورند ( مثلا فردی که حاضرست زیر نظر نهاد رسمی ، سالی x تومان بگیرد و نماز قضا شده یا از دست رفته را بخواند و یا روزه های عقب افتاده را به نیت فرد دیگری چه زنده و چه فوت شده بگیرد ). همچنین من آقای زارع را اصلا نه دیده و نه میشناسم و تنها بخاطر پرداختن به امور دینی معنوی! بلاگ مهدویت ایشان را منتشر کرده ام. اتفاقا فردی بسیار محترم است با توجه به شناخت کامنتی وگرنه حضوری ایشان را ندیده‌ام. 
13. موارد زیادی برای مطرح کردن وجود دارد و بهترست از یک درخواست حجمه نسازیم و بقولی از کاه ، کوه نسازیم. میتوانیم از کنار درخواست آرام بگذریم. اگر فردی اصرار و اجباری طولانی مدت داشت دیگه قضیه فرق دارد! 
14. برخی اوقات برای اینکه فرد نویسنده را تشویق کنیم و به او اطمینان خاطر دهیم مجبوریم کامنتی برایش بگذاریم پس هر کامنتی لاجرم تبلیغ نیست! خیلی‌ها دوست دارند ردپایی از خواننده بجا بماند و از آمار خوانده شدن پستهایش به طرز رندومی حقیقی بهره ببرد و بداند که چند خواننده حقیقی و چند بازدیدکننده واقعی دارد! اگر توجه کنیم بازدیدکنندگان غیر حقیقی بمانند خزنده ها که رباتند داریم. ولی با ارسال و دریافت کامنت با جمله بندی های متفاوت می توانیم اطمینان حاصل کنیم که چه میزان بازدیدهای واقعی داشته ایم. 
15. با دریافت کامنت حتی در حد دو کلمه ، خیلی از حقایق بر ما روشن می‌شود و البته دیگر فرد نیازی به رتبه الکسا و آمارگیری های وبگذر و ابزار و غیره نداریم ، همچنین بیان آمارگیر خوبی ارائه کرده ولی اگر مدیری با کامنت ها روبرو نشود امکان دارد به روند ثبت نام تا..... احساس نقص کند. بیان از همه لحاظ عالیست فقط چند مورد کوچک وجود دارد که حتما مدیران و کارشناسان بیان در بروزرسانی آن اقدام می کنند مثل تغییر جیمیل ، یا اینکه شرح کاملی بر روند خرید صفحه و تعدد فایل برای آپلود بدهند ، مثلا برای من که به پرگویی عادت دارد خیلی مهمست که بدانم تا پنج میلیون پست هم میتوانم منتشر کنم و اطمینان داشته باشم آرشیو آن بخوبی نگهداری می‌شود و تا مادامی که مدیریت وب را دارم ، پستهایم در انظار و دسترسی عموم باشد مگر سیاست خودم در ویرایش فرق کند میدانم که تا پنج هزار پست و پانصد فایل بصورت رایگان فضا دارم. 
16. این مقاله تا چندین روز دیگر ، بازنگری ، بازنویسی و اضافه نویسی می‌شود. پس اگر موردی به ذهنتان می رسد یاری کنید و در کامنتی بازگو کنید تا به متن اضافه کنم. 
17. همچنین لطف کنید و بگویید : اینکه می گویید ما قرار گذاشته ایم تا همدیگر را دنبال نکنیم! این قرار را کجا گذاشته اید؟ حتما از جانب خودتان گذاشته اید و لاغیر.
با تشکر ارشادی از کرمانشاه 

 • نمایش : ۳۶۱
 • ناشناس
  راجب حرفای آخرتون فقط میتونم بگم کارشناسا و ناظرای بیان خیلی وقته ما رو به حال خودمون گذاشتن و رفتن

  چند وقت پیش بعد یکی دو سال برگشتن و بخش ارسال نظر و پستو اصلاح کردن و باز رفتن... دوسال پیش اینجا معرکه بود شاید خیلی چیزا کم بود و چندان بروز نبود ولی دلمون به هدیه ها و بروزرسانی ها و امکانات جدیدی که هر دو ماه یبار میدادن خوش بود... اونموقع اینجا صفا بود... ولی الان اکثر بلاگا تبلیغاتین
  +میخواستم بگم فکر نمیکنم زیاد به حرفامون اهمیتی بدن
  سلام 

  بله درست می‌فرمایید ، ببخشید که خیلی دیر جواب می‌دهم. 

  سرماخوردگی شدیدی دارم. ببخشید 

  متأسفانه ، همینه. 
  دو سال پیش من نبودم و نمی‌دانم ولی الان که..... متأسفانه صفا از همه جا رفته. 

  جواب هم خیلی دیر میدند. 

  فضای نوشتن شده ، برای پاپ آپ گرفتن و.... 
  محمدرضا زارع
  سلام علیکم
  احسنت برادر عزیز،متشکرم از این که در این مقاله زیبا و پر از نکته یادی هم از بنده حقیر کردید.
  شکسته نفسی میکنید،بنده در زندگیم هرچه میکنم به والله برای خوشنودی معصومین(ع) و به خصوص آقا امام مهدی(عج) است.
  خواهشم از دوستان و سروران گرامی این است که دعا بفرمائید که بنده در راه طلبگی و این فعالیت ناچیزم در وبلاگ و فضای مجازی موفق و سربلند باشم نزد خداوند متعال و آقامهدی موعود(عج).
  یا حق
  سلام و عرض تشکر 
  کاری نکرده‌ام ، قانونا می بایست بیشتر از اینها در راه اسلام ناب محمدی قدم بردارم. 
  یادمه که ده یازده سال پیش که گاهی به مسجد کنار کتابخانه می رفتم ( مسجد قبا ) ، شیخی با عمامه سفید رنگ در جواب یک سوالم یک نصیحت کرد و گفت : جوان برو و روزی ده ساعت مطالعه بکن و نکات ریز و مهم را خلاصه ولی پر از مفهوم بنویس! 
  بسیار خشنود میشم که در راه دوستان و سروران گرامی مثل خود شما باشم. 
  با آرزوی توفیق و سلامتی روز افزون برای شما و خانواده شهدای عزیز 
  ///ه امیری
  بسم الله
  سلام
  این ازادی بیان و اندیشه ای که به مخاطب دادید و براش اختیار قائل شدید که اگر دوست داشت لینک کنه یا اگر دوست داشت نطر بده و حتی اگر دوست داشت بخونه پست هاتون رو واقعا ارزشمند و قابل تحسین هست .
  منم مثل شما معتقدم فضای بلاگ یه محیط پر از آزادی اندیشه و آراء هست و عملکرد و نوشته های هر شخص و همچنین میزان مشارکتش در پیج بقیه بلاگرها سبب شناخته شدن افکار شخص و خودش بهترین تبلیغ محسوب میشه .
  موفق و موید باشید .
  سلام و عرض تشکر 
  نـــای دل
  دقیقا درست میفرمایید..
  با دنبال کردن و کامنت گذاشتن یک نوع تشویقی برای نویسنده و صاحب وب هست..
  که متاسفانه بعضی ها یکطرفه هستن و فقط دوست دارن سری به وبلاگشون زد و نظر داد اما خودشون هیچ کاری نمیکنن..

  با ارزوی موفقیت روزافزون...
  سلام و عرض ادب و احترام 
  تشکر از نظر کاملی که فرمایش کردید. 

  با آرزوی توفیق برای شما 
  عرفان ...
  مطلب مفیدی بود.
  تشکر عرفان جان 

  ممنونم 
  sokoot 197
  دلگیر نشو اخوی
  اینطور آدما زیادن .
  اگه قرار باشه هر بار به خاطر توهین یکیشون ، اینطور عصبی و دلگیر بشی که دیگه چه فایده از وبلاگ زدن !
  با قدرت ادامه بده
  پیروز و موفق باشی
  سلام بر شما 

  کاملا درست می فرمائید. 
  حرف حساب جواب نداره ، چشم با قدرت ادامه میدهم.

  ممنونم 

  تشکر 
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  بسم تعالی
  وبلاگی از آموخته ها و دانسته هایم. مطالب اکثرا طبقه‌بندی و شناسه دار به اسم محقق اشکان ارشادی هستند. لطفا با ذکر نام در ابتدا و آخر مطلب رعایت کنید.
  و همانگونه که مستحضر هستید، بهترین تحقیقات و آموخته هایم را رایگان و با دسترسی آسان در اختیار همگان می گذارم.
  با تشکر اشکان ارشادی از کرمانشاه
  Copyright © https://ashkhani.blog.ir 2018
  پربیننده ترین مطالب
  نویسندگان